Європейці разом із українцями відновлюватимуть зруйновані українські міста після завершення війни. Про це заявив прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск під час відкриття Міжнародної конференції з відновлення України (Ukraine Recovery Conference 2026), повідомляє Укрінформ. Туск нагадав, що історична частина Гданська була майже повністю зруйнована під час Другої світової війни, і відновлення міста потребувало значних зусиль. Він зазначив, що подібна складна робота чекає і на Україну. “І ці значні зусилля чекають також на Україну. Ми всі тут, в Україні та Європі, віримо у те, що Україна відіб’є російську агресію і що наші плани з відбудови України не є міражем. Коли ми говоримо, що спільно відбудуємо знищені українські міста після війни, то ми говоримо це тому, що віримо – це станеться після війни і це станеться завдяки нашій солідарності”, – акцентував Туск. Він також підкреслив, що відбудова – це не лише будинки, електростанції, школи та інфраструктура. “Відбудова – це також те, що в нас. Україна, і слушно, хоче бути частиною об’єднаної Європи. Завжди умовою об’єднання було розуміння власної історії і справжня здатність і готовність до примирення”, – зауважив Туск. Навігація записів ЄС схвалив торговельну угоду зі США, підстрахувавшись механізмами захисту Одна з країн ЄС не прийматиме українських чоловіків призовного віку