Незалежна гуманітарна організація Фонд Еміль встановила місцезнаходження майже пів сотні вихованців Олешківського будинку-інтернату, які були незаконно переміщені на тимчасово окуповані території (ТОТ) або в Російську Федерацію. Про це на пресконференції в Укрінформі у вівторок, 23 червня, повідомила гендиректорка фонду Маріам Ламберт. Маріам Ламберт розповіла, що під час окупації в інтернаті Олешок залишалося 69 дітей. Організації вдалося знайти 46 із них. Представниця фонду Марія Лебедєва зазначила, що до початку окупації у 2022 році в закладі перебувало 101 вихованця, з яких 13 були забрані батьками на початку воєнних дій. Четверо дітей померли, а решта 84 були примусово вивезені російськими військовими. Згідно з даними фонду, із числа вивезених дітей за весь період вдалося повернути на підконтрольну Україні територію лише 13 осіб. Водночас надходила інформація, що двоє дітей померли вже після їхнього вивезення. На сьогодні 69 вихованців продовжують перебувати в інтернатах на ТОТ або в РФ. Активісти виявили місце перебування 46 дітей: 15 з них зараз у дитячому будинку у Скадовську, який окупанти перейменували на “Альошкінський інтернат”, називаючи його нібито “переміщеним закладом”. Ще 27 дітей, із великою ймовірністю, перебувають в окупованому Стрілковому. Лебедєва уточнила, що про шістьох із них вдалося дізнатися точно. Троє вихованців перебувають у закладі у російській Пензі, яким керує сестра російської дитячої омбудсменки Марії Львової-Бєлової. Одна з вихованиць була передана до російської родини у Криму. За інформацією фонду, евакуація дітей з Олешківського інтернату здійснювалася трьома етапами у жовтні та листопаді 2022 року. Згодом переміщення до Стрілкового мало місце вже у 2023 році. Представники фонду наголосили на складності повернення цієї категорії переміщених осіб, адже російська сторона не йде на будь-яку співпрацю. Без її згоди процес видається майже неможливим. Під час пресконференції представники родин деяких вихованців поділилися своїми болючими історіями. Наприклад, Анна Замишляєва розповіла про свого сина Антона, якого не бачила вже протягом чотирьох років. Хлопцю зараз 24 роки; він страждає від наслідків нейроінфекції, що спричиняє порушення психіки та рухових функцій, і потребує постійного медичного догляду. Мати хвилюється за його стан і місце перебування. Бабуся Марини Браницької також втратила контакт зі своєю 22-річною онукою, яка через ДЦП опинилася серед переміщених до Стрілкового. Оксана, мати іншої дівчинки з інвалідністю на ім’я Анна, також не має жодної інформації про свою доньку. Марія Лебедєва підкреслила, що Росія фактично “присвоїла” людей з інвалідністю з цього закладу і свідомо перешкоджає їхньому поверненню. Раніше повідомлялося, що до України повернули трьох дітей та хлопця, яких окупанти вивезли до РФ із Олешківського інтернату. До України з окупованих територій повернули 15 дітей і підлітків Навігація записів Генштаб: На фронті різко зросла інтенсивність боїв У Запоріжжі стався витік хмари аміаку