Сполучені Штати відновили санкції проти російських нафтових компаній Роснефть та Лукойл після кількох відтермінувань. Останнє послаблення санкцій завершилося 16 червня, і його не продовжили. Причиною цього рішення були загрози стабільності світового енергетичного ринку, зокрема через напруженість у відносинах з Іраном та ситуацію з блокуванням Ормузької протоки. Навігація записів НБУ визначив курси валют на наступний тиждень Європу попередили про збори за прохід Ормузькою протокою – ЗМІ